Google Chrome Font Kırıklığı ve Çözümü

Google Chrome Font Kırıklığı ve Çözümü

Merhaba, yaygın olarak kullanılan tarayıcı olan Google Chrome üzerinde bazı font gruplarının tarayıcı üzerinde kırıldığını ve diğer tarayıcılarda sorunsuz çalıştığını görmekteyiz.

Google Chrome üzerindeki bu font kırılma problemini çözmek amacıyla bireysel olarak kullanmakta olduğumuz yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.Çözüm olarak font üzerindeki kırılan bölümleri doldurmak amacıyla font üzerine stroke işlemi uygulayarak kırılan bölgelerin belirginliğini azaltmak ve neredeyse yok etmeyi hedefledik ve böyle bir sonuç aldık.Sonucun ardından bu problemi yaşayan birileri vardır diyerek bu yazımızda sizlere yardımcı olmak istedik.Yaşamız olduğunuz google chrome font problemini gidermek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Kırılan yazının bulunduğu tag için 

-webkit-text-stroke: 0.degerpx #renkkodu; örnek kodunu ihtiyaca göre düzenleyerek bu problemi çözebilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte belirtilen deger alanı font üzerine uygulayacağınız stroke işleminin kalınlığını ifade etmektedir.Artırmanız halinde stroke işleminin daha belirgin hale geldiğini göreceksiniz. Bu değeri yalnızca kırılma problemi giderilecek seviye de artırın.Aksi halde fontunuzu olumsuz etkileyecek hale getirip çirkin görünmesine neden olursunuz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.